Gazowe promienniki ciepła a utrzymanie temperatury dyżurnej.

Poprzednie teksty traktowały w całości o ogrzewaniu i ocieplaniu budynków różnego rodzaju, urządzeniach grzewczych, ich działaniu i sposobie użytkowania. Promienniki ciepła były przedstawiane głównie jako urządzenia, które w sposób bardzo efektywny są w stanie ogrzać nawet duże pomieszczenia. Czy posiadają także zdolność utrzymania minimalnej temperatury?

Utrzymanie minimalnej temperatury w miejscach, w których pracują ludzie, wynika z obostrzeń rozporządzenia z 1997 r. Jeśli w magazynie nie pracują ludzie, ale jest on składownicą produktów, np. spożywczych, utrzymanie temperatury dyżurnej (minimalnej) także jest ważne i potrzebne.

Z łatwością można dostosować moc promiennika ciepła do utrzymania w pomieszczeniu minimalnej temperatury. Jak to zrobić? Wystarczy zaopatrzyć się w urządzanie zwane termostatem. Jest to układ sterujący, który pozwala na utrzymanie stałej temperatury. Ustawia ją użytkownik danego urządzenia. Termostat można swobodnie podłączać do gazowych promienników ciepła.

Gazowe promienniki ciepła wraz z termostatem z łatwością pozwalają utrzymać dyżurną temperaturę w magazynie. Promienniki ciepła są również mało awaryjnymi urządzeniami, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu. Zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia błędów i zmian temperatury w pomieszczeniu, co jest bardzo istotne tak dla ludzi pracujących w magazynach, jak i dla produktów się w nich znajdujących.