Dobór do potrzeb

ODPOWIEDNIE DO POMIESZCZENIA PROMIENNIKI CIEPŁA - DOBIERZ DO POTRZEB

Chcesz zapewnić komfort cieplny sobie, swojej rodzinie lub swoim pracownikom? Jednocześnie nie zamierzasz wydać na ogrzewanie fortuny? Sięgnij po promienniki ciepła. Optymalne efekty uzyskuje się, gdy ich moc zostanie odpowiednio dobrana do wielkości pomieszczenia.

To, jaką moc ma dany promiennik ciepła możemy wyczytać na jego opakowaniu. Takie informacje udostępniają także strony internetowe zarówno producenta jak i sklepów internetowych. Korzystajmy więc z nich dla własnego dobra oraz w celu uzyskania maksymalnych oszczędności. Tak więc dopasowujmy moc promienników do gabarytów pomieszczenia, w których mają zostać zastosowane. Ważny jest także odpowiedni dobór pojemności zbiornika na olej. Mały do małego pomieszczenia i rzadkiego użytkowania, duży do dużego pomieszczenia i częstego stosowania.

Z pewnością intuicja podpowiada nam, że im większe pomieszczenie, tym silniejszy powinien być promiennik ciepła. Oczywiście oprócz tego, że dobierzemy moc do pomieszczenia warto także zaopatrzyć się w promiennik gazowy, olejowy lub elektroniczny, który będzie posiadał wbudowany czujnik temperatury. Z komfortem cieplnym odczuwanym przez ludzi jest tak, że mieści się on w pewnych granicach. Tak więc niedobrze, gdy jest za zimno, ale także zbyt gorąca temperatura powoduje, że ludzie czują się źle, a ich nastrój zdecydowanie się pogarsza.

Promiennik powinien zostać odpowiednio dobrany do pomieszczenia nie tylko ze względu na ludzi, ale także na maszyny, towary lub rośliny, które znajdują się wewnątrz pomieszczenia. Zbyt gorąca czy zbyt zimna temperatura nie sprzyja także im.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.